PoradnikiMała garderoba – jak urządzić? Pomysły na wnętrze

Mała garderoba – jak urządzić? Pomysły na wnętrze

W każdym domu czy mieszkaniu niezależnie od metrażu garderoba jest bardzo dobrym pomysłem i usprawnieniem. Nawet mała, ale funkcjonalna garderoba umożliwia przechowanie ubrań, butów i torebek efektywnie. Małą garderobę można zaprojektować w taki sposób, aby pomieściła więcej niż tradycyjna szafa. Nawet kilka metrów małej garderoby potrafi zaoszczędzić miejsca w pozostałych pomieszczeniach.

Garderoba – marzenie większości kobiet

Garderoba pozwala na lepszą organizację ubrań i akcesoriów na niewielkiej przestrzeni. Zaletą małej garderoby jest możliwość przechowywania ubrań w przejrzysty i łatwo dostępny sposób. Funkcjonalna garderoba zapewnia wyższy poziom komfortu, który kobiety doceniają. Aby zachować porządek w urządzaniu małej garderoby, należy przewidzieć miejsce na ubrania wiszące, poskładane, bieliznę, torebki, buty, itp.

Istnieje wiele przydatnych rozwiązań, które można zastosować, aby wykorzystać dostępną przestrzeń małej garderoby. Zamiast kupować gotową szafę, można zaprojektować garderobę w zabudowie meblowej, zastosować wiszące organizery, szuflady, wieszaki, półki dostosowując przestrzeń do własnych potrzeb.

Jak znaleźć miejsce na małą garderobę w mieszkaniu?

Garderobę w mieszkaniu najlepiej zaprojektować przy sypialni bądź w przestrzeni wiatrołapu lub hallu. Aczkolwiek są to dwa różne typy garderoby. W strefie wejściowej przechowuje się główne okrycia wierzchnie, walizki, torebki, buty, itp. Natomiast strefa sypialniana jest odpowiednia do przechowywania bieżących ubrań, bielizny, itp.

Garderoba może stanowić osobne pomieszczenie lub zajmować wolną przestrzeń pokoju. W zależności od możliwości lokalowych obie wersje mogą stanowić funkcjonalną przestrzeń do przechowywania.

Jak urządzić małą garderobę?

Każdy centymetr przestrzeni małej garderoby jest na wagę złota. Niewielki metraż nie musi być przeszkodą do wykreowania funkcjonalnej przestrzeni do przechowywania. Aranżacja małej garderoby powinna uwzględniać najważniejsze potrzeby związane z przechowywaniem i wygodnym dostępem do ubrań. Najmniejsza garderoba może spełnić wymagania, jeżeli zaprojektowana jest zgodnie z priorytetowymi potrzebami. Całą przestrzeń w małej garderobie należy zagospodarować w taki sposób, aby nie tracić cennych centymetrów.

Zabudowa meblowa

Zabudowa meblowa daje możliwość zaprojektowania funkcjonalnej małej garderoby na zamówienie zgodnej z wytycznymi użytkownika. Zabudowa daje możliwość elastycznej aranżacji.

Aby urządzić garderobę i wykonać zabudowę meblową należy sporządzić dokładny projekt. W trakcie przygotowania projektu garderoby bardzo ważny jest dobry kontakt z klientem w celu szczegółowych ustaleń użytkowych.

Co i jak przechowywać w małej garderobie? Sprytne rozwiązania, które pomieszczą wiele

Mała garderoba nadaje się do przechowywania bieżącej odzieży. Ubrania na inny sezon można trzymać na wyższych półkach odpowiednio poskładane w specjalnych opakowaniach. Przy zmianie pór roku należy zamienić miejsce składowania odzieży z letniej na zimową i odwrotnie.

Ubrania typu sukienki, bluzki, spódnice, spodnie, marynarki można przechowywać na wieszakach. Drążek na wieszaki powinien być umieszczony na wygodnej wysokości. Swetry, topy, dresy i t-shirty mieszczą się poskładane na półkach. Na bieliznę dobrze sprawdzają się szuflady. Buty przechowuje się w dolnych partiach lub jeśli to możliwe na specjalnie do tego przeznaczonych półkach w taki sposób, aby były widoczne. Torebki zazwyczaj przechowuje się na górnych półkach.

Jak zaaranżować garderobę o powierzchni 2-3 m2?

Aby zaaranżować małą funkcjonalną garderobę, należy zapewnić co najmniej miejsce do przechowywania o głębokości równej głębokości szafy oraz niezbędne przejście. Przydatne jest lustro na ścianie garderoby oraz dobre oświetlenie.

Sprawdź także: jakie oświetlenie sprawdzi się w łazience?

Pomieszczenie o powierzchni 2-3 m2 jest wystarczające, aby urządzić garderobę pod warunkiem wykonania jej zgodnie z projektem uwzględniającym dostępny metraż i priorytety użytkownika.

Projekt garderoby stworzony przez profesjonalistów – jakie ma zalety?

Mała garderoba zaprojektowana przez architekta jest skrojona na miarę użytkownika. Inwestor ma wówczas możliwość uzyskania przestrzeni dokładnie odpowiadającej jego potrzebom. Profesjonalna wiedza i doświadczenie projektanta oraz wypracowane kontakty z wykonawcami są pomocne w opracowaniu trudnych przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *