PoradnikiJak urządzić domek letniskowy? 35m2 – dużo czy mało?
kilka drewnianych budynków stojących obok siebie.

Jak urządzić domek letniskowy? 35m2 – dużo czy mało?

Domek letniskowy o powierzchni 35m2 bez problemu pomieści funkcje odpowiadające potrzebom wakacyjnym czy weekendowym. Tym bardziej, że powierzchnia poddasza, gdzie mogą mieścić się sypialnie zgodnie z przepisami nie jest wliczana do powierzchni zabudowy. Mały domek letniskowy powinien zawierać salon, kuchnię, łazienkę, sypialnie oraz pomieszczenia gospodarcze, techniczne. Poszczególne pokoje domku letniskowego powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Własny domek letniskowy – od czego zacząć?

Aby urządzić mały domek letniskowy należy sprecyzować swoje potrzeby. W aranżacji domku letniskowego priorytetem jest wygoda użytkowników. Aranżację domku letniskowego warto rozpocząć od ustalenia planu funkcjonalnego, określającego układ pomieszczeń i ich przeznaczenia. Urządzaniu domku letniskowego może towarzyszyć wiele pozytywnych emocji, ponieważ wiąże się z realizacją marzeń. Domek letniskowy daje możliwość relaksu, wyrwania się ze stałej rutyny i odcięcia się od bieżących zadań.

Domek letniskowy powinien być zlokalizowany w atrakcyjnym terenie. Warto zainwestować w działkę w górach, nad jeziorem czy nad morzem, aby zapewnić sobie wypoczynek w zachwycających okolicznościach przyrody. Domek letniskowy w dobrej lokalizacji staje się wówczas przyszłościową inwestycją.

Jak urządzić wnętrze domku do 35 m2?

W domku letniskowym najlepiej sprawdza się styl skandynawski, czyli bazujący na naturalnych materiałach i wykończeniach. Drewniany domek letniskowy z wyposażeniem inspirowanym lokalnym rzemiosłem i designem to kwintesencja skandynawskiego hygge.

Aby urządzić domek letniskowy skrojony na miarę, warto zwrócić się do architekta, który przygotuje oryginalny projekt zgodny z potrzebami użytkownika. Projektant pomoże wykorzystać ekspozycję działki i wydobyć pełen potencjał lokalizacji. Mały domek letniskowy zyskuje na przestrzenności, kiedy zaciera się podział między wnętrzem a zewnętrzem.

pokój z łóżkiem, schodami i łóżkiem.

Organizacja przestrzeni domku letniskowego

W domku letniskowym liczy się każdy centymetr kwadratowy. To bardzo ważne, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i urządzić domek w sposób odpowiadający potrzebom. Niewielki metraż nie musi być wadą. Istnieją rozwiązania funkcjonalne sprawdzające się w małych przestrzeniach – kompaktowa kuchnia, schowki pod skosami, prysznic zamiast wanny, specjalne schody, meble składane, meble wielofunkcyjne, rozkładana kanapa, łóżko chowane w szafie, półki pod schodami.

Domek letniskowy 35 m2 – funkcjonalna łazienka

Funkcjonalna łazienka w domku letniskowym powinna spełniać potrzeby związane z myciem, pielęgnacją i ewentualnie praniem. Aby pomieścić wszystkie funkcje na małej powierzchni, należy przemyśleć układ wyposażenia. Sprzęty łazienkowe dopasowane do małych przestrzeni pomogą sprostać wyzwaniu.

Jak urządzić kuchnię w domku letniskowym?

W kuchni w domku letniskowym powinny mieścić się wszystkie standardowe urządzenia. W przypadku domku letniskowego można zastosować mniejszą ilości szafek i blatu roboczego jednak zależy to od indywidualnych preferencji właścicieli. Funkcjonalna kuchnia w domku letniskowym jest niezbędna. Gotowanie w domu to dla niektórych część odpoczynku związanego z ucieczką od zgiełku, ale też od usług.

Miejsce do przechowywania

W domkach letniskowych miejsce do przechowywania często znajduje się w skosach dachu. Warto wykorzystać niepozorne przestrzenie, aby nie tracić potrzebnego miejsca. Popularną praktyką jest przechowywanie w domkach narzędziowych. Można wykorzystać dodatkowe schowki w meblach – łóżko z pojemnikiem na pościel, pufy z możliwością przechowywania.

Atrakcyjny domek letniskowy 35m2 na wynajem – o czym jeszcze pamiętać?

Aby domek letniskowy przyciągał najemców, jego wnętrze należy urządzić w atrakcyjny sposób. Charakter wnętrza domku letniskowego może odzwierciedlać lokalne okoliczności przyrody. Domki letniskowe 35 m2 pozwalają użytkownikom poczuć się częścią natury. W celu uzyskania takiego wrażenia można zastosować przeszklenia, dzięki którym zaciera się granica między wnętrzem i otoczeniem.

Pomimo małego metrażu należy zapewnić użytkownikom możliwość spełnienia oczekiwań i potrzeb związanych z przebywaniem na wakacjach w domku letniskowym. Należy się zastanowić, gdzie można zastosować kompromis funkcjonalny, a gdzie nie podlega on negocjacjom. Projektując dla potencjalnych najemców dobrze jest sprecyzować i przeanalizować oczekiwania grupy docelowej.

Projektowanie wnętrz domków letniskowych z Grid – zaufaj specjalistom

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy pewni rozwiązań proponowanych inwestorom. Potrafimy trafnie doradzić klientom jak urządzić komfortowy domek letniskowy o niewielkiej przestrzeni. Dopasowanie wnętrza do potrzeb grupy klientów to zadanie, któremu często musimy sprostać, więc chętnie się tego podejmujemy.