PoradnikiCzym jest space plan w projektowaniu biur?
Projektowanie biur ESET 3

Czym jest space plan w projektowaniu biur?

Współczesne biuro to nie tylko miejsce do wykonywania obowiązków zawodowych. To przestrzeń, która wpływa na samopoczucie, kreatywność i efektywność pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby była ona urządzona w sposób przemyślany i funkcjonalny. W tym celu warto skorzystać z usługi space planu, czyli profesjonalnego projektu zagospodarowania przestrzeni biurowej.

Do czego służy space plan w projektowaniu wnętrz?

Przygotowanie space planu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych etapów prac projektowych. Profesjonalne firmy projektowe przy sporządzaniu space planu biorą pod uwagę wiele czynników, takich jak ilość pracowników, ich potrzeby, podział na zespoły czy specyfikę pracy poszczególnych działów. Dzięki temu są w stanie maksymalnie wykorzystać możliwości danej powierzchni.

Przy projektowaniu należy również pamiętać o możliwościach konstrukcyjnych i budowlanych danego wnętrza. Inwestor chcący stworzyć space plan na własną rękę bardzo często ryzykuje niepotrzebną stratą miejsca. Właściwe zaplanowanie przestrzeni pozwala osiągnąć maksymalną efektywność pracy.

Przygotowanie space planu przez profesjonalne firmy projektowe. Krok po kroku

Przygotowanie space planu to proces, który wymaga zaangażowania zarówno ze strony firmy, jak i doświadczonego projektanta wnętrz. Wymaga dokładnej analizy potrzeb firmy i pracowników, a także znajomości zasad ergonomii i projektowania wnętrz. Jak przebiega proces tworzenia space planu?

Poznanie oczekiwań i wymagań

Biura projektowe przed przystąpieniem do sporządzenia space planu muszą dobrze poznać oczekiwania i wymagania Klienta. Ustalenie potrzeb i wymagań danej branży jest bardzo ważne dla właściwego sporządzenia space planu oraz jakości późniejszej pracy biura.

Oględziny i pomiary biura

Kolejnym niezbędnym etapem są oględziny i pomiary biura. Podczas inwentaryzacji należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe wymiary poziome, ale również wysokość pomieszczeń, wymiary okien, wysokość parapetów lub innych elementów architektoniczno-budowlanych. Należy również zwrócić uwagę na zawężenia lub obniżenia sufitu wynikające z konstrukcji budynku. Warto również wykonać zdjęcia stanu istniejącego, które ułatwią dalszą pracę projektową.

Zobacz także: Pokój biurowy – aranżacje specjalistów Grid

Stworzenie planu przestrzeni i dopasowanie urządzeń biurowych

Profesjonalny plan przestrzeni i określenie funkcji wpływa na efektywność pracy całego zespołu. Specjaliści aranżujący biuro muszą pamiętać o potrzebach nie tylko właściciela firmy, ale również pracowników. Powinni również pamiętać o szczególnych uwarunkowaniach danej branży. Opracowanie prawidłowego space planu powinno uwzględniać podział przestrzeni na poszczególne pomieszczenia, rozmieszczenie mebli, sprzętów AGD, elementów ceramiki oraz innych elementów stanowiących wyposażenie biura. Prawidłowo wykonany space plan jest podstawą do wykonania dalszych etapów prac projektowych oraz pozwala maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń i określić funkcje poszczególnych pomieszczeń.

Zamów space plan swojej przestrzeni biurowej w Grid

Przygotowanie space planu to skomplikowane zadanie, które wymaga wiedzy z zakresu architektury wnętrz, ergonomii i projektowania. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego biura projektowego, które nie tylko zaaranżuje przestrzeń biura zgodnie z potrzebami firmy, ale także zadba o to, aby była ona maksymalnie funkcjonalna i przytulna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *